تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

اسانس زوفا چیست؟

اسانس زوفا چیست؟

اسانس زوفا

سرماخوردگی را تسکین می دهد:

در طب عامیانه، زوفا اغلب برای کاهش علائم سرماخوردگی استفاده می شود. گزارش شده است که این اسانس گلودرد و سرفه را کاهش می دهد. این شاید به دلیل خواص نعناع آن باشد. نعناع، یکی دیگر از اسانس های محبوب، گاهی اوقات برای کمک به درمان سردرد و گلودرد استفاده می شود.

آسم و علائم تنفسی را کاهش می دهد:

بر اساس برخی مطالعات حیوانی، جدای از درمان علائم سرماخوردگی، زوفا ممکن است برای کاهش بیماری‌های تنفسی جدی‌تر مانند آسم استفاده شود. با این حال، شما نباید از زوفا به عنوان درمانی برای خس خس شدید و مشکلات تنفسی بدون مشورت با پزشک خود استفاده کنید.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

فوریت های پزشکی

اگر حمله آسم را تجربه می کنید، ابتدا از داروهای تجویز شده استفاده کنید و به اورژانس یا کلینیک مراقبت های فوری بروید.

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

ضد التهاب

التهاب پاسخ بدن شما به آسیب یا بیماری است. با این حال، با گذشت زمان، این پاسخ طبیعی می تواند منجر به بیماری و عوارض طولانی مدت شود. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ بر روی موش‌ها، زوفا فعالیت ضد التهابی از خود نشان داد. با این حال، برای تأیید اینکه زوفا دارای خواص ضد التهابی قابل توجهی است که می تواند برای انسان مفید باشد، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

آنتی اکسیدان

تجزیه و تحلیل شیمیایی زوفا در سال ۲۰۱۱ خواص آنتی اکسیدانی امیدوارکننده آن را نشان داد. محققان خاطرنشان کردند که زوفا می تواند در آینده کاربرد دارویی داشته باشد، زیرا آنتی اکسیدان ها می توانند با رادیکال های آزاد که باعث استرس اکسیداتیو می شوند که با بیماری های مزمن از دیابت نوع ۲ تا سرطان مرتبط است، مبارزه کنند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

با عفونت مبارزه می کند

روغن زوفا به عنوان یک ضد میکروبی ادعا شده ممکن است به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای مبارزه با برخی عفونت ها عمل کند. اینها ممکن است شامل عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، عفونت دستگاه ادراری و عفونت های پوستی باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ به بررسی فواید ضد ویروسی احتمالی زوفا، مانند درمان عفونت‌های تبخالی پرداخت.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

تحریک پوست را کاهش می دهد

اثرات ضد میکروبی و ضد التهابی ممکن است روغن زوفا را به یک گزینه درمانی برای تحریک خفیف پوست تبدیل کند. این شامل سوختگی های جزئی، بریدگی های کوچک و حتی سرمازدگی است. اگزما، پسوریازیس و سایر بیماری‌های التهابی پوست نیز احتمالاً می‌توانند مفید باشند.

تقویت کننده تصفیه رایحه درمانی

روغن‌های ضروری در حال حاضر در رایحه‌درمانی رایج برای تقویت خلق و خو که می‌توانید در خانه و محل کار استفاده کنید، استفاده می‌شود. زوفا به خاطر رایحه پاک‌کننده‌اش که تلاقی بین رایحه‌ای گلدار و تلخ است، ارزشمند است.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

 

, , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
کاربردها و فواید روغن کاج چیست؟
نوشتهٔ بعدی
آنچه باید در مورد اسانس کاج بدانید چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست