تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

آیا باید از کرم حلزون استفاده کرد؟

آیا باید از کرم حلزون استفاده کرد؟

استفاده از کرم حلزون

لجن حلزون که منشا آن کره جنوبی است، یک ماده مراقبت از پوست محبوب است که اخیراً راه خود را به صنعت مراقبت از پوست غرب باز کرده است.

بله درست خواندید: لجن حلزون! قبل از اینکه ایده استفاده از لجن حلزون بر روی پوست خود را رد کنید، ممکن است بخواهید برخی از مزایای کرم حلزون را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، کرم حلزون ظاهراً التهاب را آرام می کند، بازسازی پوست را تقویت می کند، عمیقا مرطوب می کند و به پوست شما درخشندگی شبنم می بخشد.

اما آیا این ادعاها درست است؟ در زیر دقیقاً درباره چیستی لجن حلزون، فواید کرم حلزون، بهترین کرم حلزون و جایگزین کرم حلزون صحبت خواهیم کرد.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

حلزون چیست؟

قبل از اینکه فواید اسلایم حلزون را توضیح دهیم، پاسخ به این سوال مفید است: حلزون چیست؟ به طور کلی، حلزون یک گاستروپود پوسته دار است (گاستروپودهایی که به طور طبیعی فاقد پوسته هستند، راب نامیده می شوند).

حلزون ها می توانند در خشکی، اقیانوس یا آب شیرین زندگی کنند. اکثر لجن حلزون که در مراقبت از پوست استفاده می شود، از گونه Cryptomphalus aspersa که به عنوان حلزون معمولی باغ نیز شناخته می شود، به دست می آید.

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

اسلایم حلزون چیست؟

لجن حلزون که به آن موسین حلزون نیز می گویند، ترشحی است که بافتی ژل مانند دارد. این حاوی تقریباً ۹۱ تا ۹۸ درصد وزن آب، بسته به گونه، همراه با اسید هیالورونیک، اسید گلیکولیک، آلانتوئین، گلیکوپروتئین ها، آنزیم ها، فاکتورهای رشد و قندها است.

این ماده لزج به طور طبیعی توسط حلزون ها ترشح می شود و به آنها اجازه می دهد به راحتی روی سطوح سر بخورند. موسین همچنین در صورت برخورد حلزون با هر شاخه، سنگ یا سایر اجسام تیز به عنوان محافظ عمل می کند و به بهبود سریع آنها کمک می کند.

 


 صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز


تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

ریشه کرم حلزون

استفاده از لجن حلزون برای بهبود پوست به یونان باستان برمی گردد، جایی که بقراط، پزشک معروف، طبق گزارش ها حلزون های له شده و شیر ترش را به عنوان راهی برای از بین بردن التهاب پوست تجویز می کرد.

در حالی که برندهای زیبایی کره ای استفاده از لجن حلزون را در محصولات مراقبت از پوست رایج کردند، شیلیایی ها در واقع اولین کسانی بودند که حلزون ها را در مراقبت از پوست قرار دادند.

در دهه ۸۰، پرورش دهندگان حلزون شیلیایی متوجه شدند که دستانشان به طور غیرعادی از دست زدن به حلزون ها نرم شده است که منجر به تولید کرم حلزون شیلیایی Elicina شد.


 با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.


 

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
فواید موسین حلزون بر روی پوست چیست؟
نوشتهٔ بعدی
کرم حلزون میشا چیست و چه خواصی دارد؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست