بهترین زمان مصرف داروهای گیاهی

بهترین زمان مصرف داروهای گیاهی

زمان مصرف داروهای گیاهی از جمله عرقیات، پودرها، کپسول‌ها و دمنوش‌ها متناسب است با اختلال فرد و عضوی که قصد رساندن دارو به آن را داریم.

این موارد تکنیک‌های درمان است, به همین ترتیب در مورد زمان‌ها و ساعت‌های روز هم این مطلب لحاظ شده است؛ اگر داروی خاصی در زمان خاصی تجویز شود و گفته شود حتماً در فلان زمان مصرف شود پس علت دارد و می‌خواهیم اثر‌گذاری در عضو مد‌نظر را بیشتر کنیم لذا باید دقیق اجرا شود ولی مثلاً در مواردی که گفته می‌شود هر چند ساعت یک بار دارو مصرف شود یعنی زمانش مهم نیست ولی بازه زمانی آن مهم است.

میزان مصرف عرقیات گیاهی :

در مورد مقدار و میزان مصرف عرقیات، آن جا که فنجان را به عنوان معیار مصرف مورد نیاز در درمان بیماری توصیه شده در واقع یک فنجان معادل یک استکان و یک استکان معادل یک استکان کوچک می باشد.

در مورد کودکان معیار مصرف بستگی به سن کودکان دارد و نوجوانان نصف استکان و کودکان تا سن ده سالگی یک چهارم تا دو سوم استکان از عرقیات را می توانند مصرف کنند.

مصرف بدون تجویز بعضی از عرقیات :

برخی عرقیات تقویتی را هم می توان در هر زمان مورد مصرف و استفاده قرار داد مانند عرق بیدمشک به ویژه اگر با کمی گلاب و تخم شربتی باشد برای تقویت قلب بسیار مفید است یا عرق کاسنی، عرق نعنا، عرق کیالک و یا عرق زنبق که هم جنبه ی درمانی دارد و هم جنبه ی تقویتی است، به هر تقدیر خلوص و سلامت عرقیات گیاهی شرط اول اثرات درمانی آن است.

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مزیت عصاره گیری
نوشتهٔ بعدی
خواص روغن نارگیل

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست