تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

کدام ترپن ها مسئول بوی با طراوت کاج هستند؟

کدام ترپن ها مسئول بوی با طراوت کاج هستند؟

بوی با طراوت کاج

آیا می دانید چگونه می توانید یک گل را حتی قبل از اینکه به آن نزدیک شوید بو کنید؟ این به این دلیل است که ترپن ها تبخیری هستند، به این معنی که به دلیل ساختار ریز آنها می توانند به راحتی از گیاه جدا شوند و به محیط اطراف بروند. به طور مشابه، می توانید بوی درختان کاج را در جنگل یا خانه در طول کریسمس بویید.

پینن

ترپن دقیقی که به این درخت مخروطی بوی کاج می دهد، پینن نامیده می شود. دو نوع پینن آلفا پینن و بتا پینن وجود دارد. آلفا پینن با مهار برونشیت، بیماری مزمن انسدادی ریه، ادم گوش، التهاب پوست و استئوآرتریت، فعالیت ضد التهابی ثابت شده ای را نشان داده است. این یک برونکودیلاتور است که در درمان آسم استفاده می شود و یکی از ترپن های موجود در کانابیدیول است. در واقع وجود آن یکی از دلایل استفاده از کانابیدیول برای کاهش التهاب راه های هوایی در آسم آلرژیک است.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

لیمونن برخی از انواع درختان کاج (مانند اکالیپتوس)

همچنین حاوی ترپن اضافی به نام لیمونن هستند. این ماده اصلی تشکیل دهنده اسانس درخت کاج و کانابیدیول است که با توجه به اینکه لیمونن رایحه مرکباتی می دهد، جای تعجب ندارد. بر کسی پوشیده نیست که مرکبات بسته خاص ذن طبیعت است. تحقیقات نشان داده است که رایحه مرکبات تاثیر مثبتی بر سلامت جسمی، ذهنی و روحی دارد. با این حال، “MVP” واقعی در اینجا لیمونن است.

جدا از کاهش استرس و اضطراب، لیمونن دارای خواص ضد التهابی نیز می باشد که در مطالعه ای تایید شده است که باعث کاهش التهاب ریه آلرژیک در موش ها می شود. شاهدانه، ترپن، راهنما، اطلاعات، نمودار، عطر، و، طعم، با، سلامتی Limonene

از این رو، بوییدن ترپن های معلق در هوا هنگام قدم زدن در جنگل کاج همان اثر استنشاق روغن CBD را دارد. ترپن‌های موجود در هوا استنشاق می‌شوند که راه‌های هوایی را گسترش می‌دهند و احساس شادابی به شما می‌دهند. جالب اینجاست که قدرت درمانی این ترپن ها فقط به مبارزه با التهاب محدود نمی شود. یک مطالعه عمیق نشان داد که هر دو آلفا پینن و بتا پینن دارای طیف گسترده ای از فعالیت های دارویی هستند.

هر دو واریته پینن دارای خواص ضد میکروبی، آنتی بیوتیکی و ضد مالاریا هستند. آنها همچنین به عنوان داروهای ضد تشنج مورد استفاده در ساخت داروهای ضد صرع محبوبیت پیدا کرده اند. در طب سنتی چینی، روغن سوزن کاج حاوی α-پینن به عنوان یک عامل ضد سرطان استفاده می شود. لیمونن همچنین یک عامل ضد سرطان محبوب است، با یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که لیمونن از مخروط های کاج می تواند سلول های سرطانی ریه را از بین ببرد.

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

روغن حاوی لیمونن در برابر سه ویروس اصلی انسانی موثر است:

ویروس هرپس سیمپلکس-۱، ویروس دنگی نوع ۲ و ویروس جونین. چگونه بوییدن عطرها می تواند سلامت مغز را بهبود بخشد؟

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد نشان داد که بو می تواند بر تفسیر احساسات ما نیز تأثیر بگذارد. برخی از شرکت کنندگان در معرض بوی گیاهان مختلف قرار گرفتند در حالی که برخی دیگر اینطور نبودند. گروهی که گیاهان را بو می کردند، خود را از نظر خلق و خو، هوشیاری و آرامش در مقایسه با گروه کنترل بالاتر ارزیابی کردند.

این نتایج در هنگام استفاده از رایحه های مصنوعی تکرار نشد. این نشان می دهد که رایحه های طبیعی می توانند عملکرد عاطفی کلی را بهبود بخشند.

این تا حد زیادی به این واقعیت نسبت داده می شود که سیستم بویایی و سیستم های احساسی ما، مانند سیستم لیمبیک، در مغز تعامل دارند.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

تمام شواهد فوق از مزایای حمام کردن در جنگل حمایت می کند. حمام کردن در جنگل تا حد زیادی به عنوان یک روند تناسب اندام تلقی می شد، اما برای برخی، نوعی «اکوتراپی» است. منشا آن در ژاپن، جایی که شینرین-یوکو نامیده می شود، بر این نظریه استوار است، که ممکن است در این مرحله یک واقعیت باشد، که زمان صرف شده در طبیعت برای ذهن و بدن ما خوب است.

یک پیاده روی ساده در جنگل، قفل هر پنج حواس را باز می کند. طبیعت از طریق گوش، چشم، بینی، دهان، دست و پا وارد می شود. این یک استراحت خوشایند از مه دود شهر و صدای اعلان های تلفن همراه است. تحقیقات نشان داده است که shinrin-yoku غلظت کورتیزول، ضربان نبض و فشار خون را کاهش می‌دهد که همگی از ویژگی‌های سطوح پایین استرس هستند. همچنین فعالیت عصبی را که معمولاً در محیط شهری افزایش می‌یابد، کاهش می‌دهد.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

, , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چرا وقتی زیاد می خندید معده شما درد می کند؟
نوشتهٔ بعدی
آنچه باید در مورد اسانس زوفا بدانید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست