تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

آنچه باید در مورد اسانس زوفا بدانید

آنچه باید در مورد اسانس زوفا بدانید

 در مورد اسانس زوفا

اسانس ها کنسانتره های قوی هستند که از برگ، پوست و گل گیاه استخراج می شوند. در حالی که هر نوع اسانس در ترکیب شیمیایی و استفاده متفاوت است، اسانس های خالص ممکن است به اندازه داروهای معمولی قوی در نظر گرفته شوند.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

روغن زوفا تنها یکی از بسیاری از روغن‌های ضروری است که به عنوان جایگزین احتمالی برای ضد التهاب‌ها و ضد میکروب‌های معمولی محبوبیت پیدا کرده است. در حالی که این روغن به عنوان “طبیعی” طبقه بندی می شود، همچنان خطر عوارض جانبی دارد، به خصوص زمانی که به صورت خوراکی یا موضعی استفاده شود. درباره روغن زوفا و نحوه استفاده ایمن از آن بیشتر بدانید.

اسانس زوفا چیست؟

اسانس زوفا (Hyssopus officinalis) از گل ها و برگ های گیاهی به همین نام تهیه می شود. در حالی که این گیاه از نظر فنی به خانواده نعناع تعلق دارد، گل ها شبیه اسطوخودوس هستند. این یک ماده اصلی در طب عامیانه، به ویژه در مناطق خاورمیانه و جنوب اروپا، جایی که این گیاه منشا می گیرد، است.

امروزه زوفا به عنوان یک اسانس چند منظوره در میان پزشکان جایگزین در نظر گرفته می شود. این روغن دارای رایحه ای تصفیه کننده است که ترکیبی از نعناع و گل است. همچنین به عنوان یک تصفیه کننده بدن با فواید متعدد در نظر گرفته می شود.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

فواید روغن زوفا

گفته می شود روغن زوفا دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی، منبع معتبر و نشاط بخش است. اینها ممکن است به اجزای اصلی آن مرتبط باشند، مانند:

  • تانن ها
  • فلاونوئیدها
  • تلخ
  • روغن های فرار، مانند پینوکامفون

در زیر برخی از رایج ترین فواید اسانس زوفا ذکر شده است. با این حال، برای تعیین اینکه آیا چنین مزایایی پشتوانه علمی دارند، تحقیقات بیشتری لازم است.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

, , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
کدام ترپن ها مسئول بوی با طراوت کاج هستند؟
نوشتهٔ بعدی
کاربردها و فواید روغن کاج چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست