داروسازی شمیم سبز | داروهای گیاهی در کرج

روغن شمعدانی در روعن گیاهی شمیم سبز

روغن شمعدانی در روعن گیاهی شمیم سبز

روغن شمعدانی شمیم سبز

 به سادگی برخی از ادویه های مورد علاقه خود را جمع آوری کنید، چند قطره اسانس شمعدانی و هر اسانس مورد علاقه دیگر را به آن اضافه کنید و در یک کاسه دلخواه ترکیب کنید. با کمک کمی از اسانس شمعدانی، این پات پوری خانگی برای افزودن دکور به اتاق یا استفاده در حمام برای حفظ عطر ثابت و دلپذیر عالی است.

اسانس شمعدانی زمانی مفید است که حشرات ناخواسته وارد خانه شوند. به دلیل ترکیبات شیمیایی موجود در اسانس شمعدانی، می تواند برای دفع طبیعی حشرات مفید باشد. یک قطره به یک توپ پنبه ای اضافه کنید و آن را در گوشه هایی قرار دهید که احتمال وجود حشرات وجود دارد.

اگر قصد دارید بیرون باغبانی کنید، از اسانس شمعدانی استفاده کنید تا حشرات را دور نگه دارید. آروماتراپی با بخار آب روشی عالی برای باز کردن منافذ پوست و بازسازی پوست است. بهترین بخارشوی صورت شامل گیاهان یا روغن های ضروری است. با روغن اسانس شمعدانی بخار صورت خود را ایجاد کنید.

خواص اسانس شمعدانی به زیبایی پوست کمک می کند در حالی که بخار صورت باعث پاکسازی و شفافیت پوست می شود. با توجه به توانایی اسانس شمعدانی در ارتقای ظاهری سالم مو و پوست، شمعدانی روغنی عالی برای گنجاندن در بسیاری از محصولات پوست و مو است. یک یا دو قطره را به شستشوی دستی خود، شامپو، محافظ حرارت، اسپری مو، نرم کننده، شستشوی بدن یا گره زدایی خود اضافه کنید.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تولید داروهای گیاهی | اسانس های طبیعی

تولید داروهای گیاهی | اسانس های طبیعی

روغن شمعدانی چه بویی دارد؟

اسانس شمعدانی دارای رایحه ای شیرین و گلی است که هم علفی و هم شبیه گل رز است. حقایق جالب در مورد اسانس شمعدانی برگ ها و گل های گیاه شمعدانی خوراکی هستند و اغلب در دسرها، کیک ها، ژله ها و چای استفاده می شوند. در دوران ویکتوریا از برگ های شمعدانی تازه به عنوان قطعات تزئینی روی میزهای ناهارخوری رسمی استفاده می شد و در صورت تمایل می توان از برگ های شمعدانی به عنوان یک شاخه تازه استفاده کرد.

توضیحات گیاه اسانس شمعدانی از کجا می آید؟

گیاه شمعدانی یکی از اعضای معطر گونه Pelargonium است. این گیاه که با نام Pelargonium graveolens نیز شناخته می شود، بومی آفریقای جنوبی است. این گیاه برگ های معطر و سبز رنگ و گل های رز رنگ می دهد و ارتفاع آن به یک متر می رسد. گل شمعدانی در آفتاب کامل و خاک های حاصلخیز و با زهکشی خوب بهتر رشد می کند. اسانس شمعدانی doTERRA از کل گیاه استخراج می شود.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند.  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

شیمی اسانس شمعدانی – اجزای شیمیایی اصلی: سیترونلول، سیترونلیل فرمات، ژرانیول

یکی از ترکیبات شیمیایی اولیه اسانس شمعدانی سیترونلول است. سیترونلول یک الکل مونوترپن است که به شدت به توانایی اسانس شمعدانی در دفع حشرات کمک می کند. یکی دیگر از اجزای شیمیایی اصلی موجود در اسانس شمعدانی ژرانیول است. ژرانیول نیز یک الکل مونوترپن است.

روغن هایی که به خوبی با اسانس شمعدانی ترکیب می شوند:

اسانس شمعدانی به خوبی با اسانس های ریحان، ترنج، چوب سدر، مریم گلی، گریپ فروت، اسطوخودوس، آهک، پرتقال وحشی و رزماری برای انتشار ترکیب می شود.

هشدارها

حساسیت پوستی احتمالی دور از دسترس کودکان نگه دارید. اگر باردار، شیرده یا تحت نظر پزشک هستید، با پزشک خود مشورت کنید. از تماس با چشم ها، گوش های داخلی و نواحی حساس خودداری کنید.

برای راهنمایی بیشتر با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید.

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
کاربردها و فواید اسانس شمعدانی
نوشتهٔ بعدی
۱۲ نکته برای کمک به کاهش وزن

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست