روغن های طبیعی

روغن های ضروری چیست و آیا کار می کند؟

اسانس های طبیعیروغن های طبیعی | شرکت داروسازی شمیم سبز | shamime-sabz.com

مدت زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

روغن های معطر اغلب در رایحه درمانی استفاده می شوند ، نوعی از داروهای جایگزین که از عصاره های گیاهی برای حمایت از سلامتی و رفاه استفاده می کند. شرکت داروسازی شمیم سبز، روغن های طبیعی ، اسانس های طبیعی و بسیاری از داروهای گیاهی دیگری را تولید میکند که راه های درمان بسیار عالی و مفید بدون استفاده به دارو های شیمیایی هستند. با این حال ، برخی از ادعاهای بهداشتی مرتبط با این روغن ها بحث برانگیز است.

این مقاله همه آنچه را که باید در مورد روغن های ضروری و اثرات آن بر سلامتی بدانید توضیح می دهد.

اسانس ها چیست؟

اسانس ها ترکیباتی هستند که از گیاهان استخراج می شوند.

روغن ها عطر و طعم یا “جوهر” گیاه را جذب می کنند. ترکیبات معطر منحصر به فرد به هر اسانس جوهر مشخصه می بخشد.

روغنهای اساسی از طریق تقطیر (از طریق بخار و/یا آب) یا روشهای مکانیکی مانند پرس سرد به دست می آیند.

پس از استخراج مواد شیمیایی معطر ، آنها را با یک روغن حامل ترکیب کرده و محصولی را آماده استفاده می کنید.

شرکت داروسازی شمیم سبز، روغن های طبیعی ، اسانس های طبیعی و بسیاری از داروهای گیاهی دیگری را تولید میکند که راه های درمان بسیار عالی و مفید بدون استفاده به دارو های شیمیایی هستند.

نحوه ساخت روغن ها مهم است ، زیرا اسانس هایی که از طریق فرآیندهای شیمیایی به دست می آیند ، اسانس واقعی محسوب نمی شوند. اسانس ها عصاره های گیاهی غلیظی هستند که بوی طبیعی و طعم یا “جوهر” منبع خود را حفظ می کنند.

روغن های طبیعی

روغن های طبیعی

روغنهای اساسی چگونه کار می کنند؟

روغنهای معطر بیشتر در رایحه درمانی استفاده می شوند ، که در آنها از طریق روشهای مختلف استنشاق می شود. بلعیدن روغنهای اساسی ضروری نیست.

مواد شیمیایی موجود در روغنهای اساسی می توانند به طرق مختلف با بدن شما تداخل داشته باشند. هنگامی که روی پوست شما اعمال می شود ، برخی از مواد شیمیایی گیاهی جذب می شوند.

تصور می شود که برخی از روش های کاربردی می تواند جذب را بهبود بخشد ، مانند استفاده از گرما یا مناطق مختلف بدن. با این حال ، تحقیقات در این زمینه کم است.
استنشاق عطرهای روغنهای اساسی می تواند نواحی سیستم لیمبیک شما را تحریک کند ، که بخشی از مغز شما است که در احساسات ، رفتارها ، حس بویایی و حافظه طولانی مدت نقش دارد. شرکت داروسازی شمیم سبز، روغن های طبیعی ، اسانس های طبیعی و بسیاری از داروهای گیاهی دیگری را تولید میکند که راه های درمان بسیار عالی و مفید بدون استفاده به دارو های شیمیایی هستند.

جالب اینجاست که سیستم لیمبیک به شدت در شکل گیری خاطرات نقش دارد. این می تواند تا حدی توضیح دهد که چرا بوهای آشنا می توانند خاطرات یا احساسات را تحریک کنند.

سیستم لیمبیک همچنین در کنترل چندین عملکرد فیزیولوژیکی ناخودآگاه مانند تنفس ، ضربان قلب و فشار خون نقش دارد. به این ترتیب ، برخی از مردم ادعا می کنند که روغن های ضروری می توانند تأثیر فیزیکی بر بدن شما بگذارند. روغنهای اساسی را می توان استنشاق یا رقیق کرد و روی پوست بمالید. آنها ممکن است حس بویایی شما را تحریک کنند یا در صورت جذب اثرات دارویی داشته باشند.

انواع محبوب

بیش از ۹۰ نوع اسانس وجود دارد که هر کدام بوی خاص خود را دارند و مزایای بالقوه ای برای سلامتی دارند.

در اینجا لیستی از ۱۰ اسانس محبوب و ادعاهای بهداشتی مرتبط با آنها آورده شده است:

نعناع: برای افزایش انرژی و کمک به هضم استفاده می شود.
اسطوخودوس: برای رفع استرس استفاده می شود.
چوب صندل: برای آرامش اعصاب و کمک به تمرکز استفاده می شود.
ترنج: برای کاهش استرس و بهبود شرایط پوستی مانند اگزما استفاده می شود.
رز: برای بهبود خلق و خو و کاهش اضطراب استفاده می شود.
بابونه: برای بهبود خلق و خو و آرامش استفاده می شود.
یلانگ یلانگ: برای درمان سردرد ، حالت تهوع و بیماری های پوستی استفاده می شود.
درخت چای: برای مبارزه با عفونت ها و تقویت ایمنی استفاده می شود.
یاس: برای کمک به افسردگی ، زایمان و میل جنسی استفاده می شود.
لیمو: برای کمک به هضم ، خلق و خو ، سردرد و موارد دیگر استفاده می شود.

شرکت داروسازی شمیم سبز، روغن های طبیعی ، اسانس های طبیعی و بسیاری از داروهای گیاهی دیگری را تولید میکند که راه های درمان بسیار عالی و مفید بدون استفاده به دارو های شیمیایی هستند.

روغن های طبیعی

روغن های طبیعی

سلامتی

علیرغم استفاده گسترده از آنها ، اطلاعات کمی در مورد توانایی روغن های اساسی برای درمان برخی بیماری ها وجود دارد. در اینجا نگاهی به شواهد مربوط به برخی از مشکلات سلامتی رایج است. که از روغنهای اساسی و رایحه درمانی برای درمان استفاده می شود.

استرس و اضطراب

برآورد شده است که ۴۳ درصد از افرادی که استرس و اضطراب دارند. از نوعی درمان جایگزین برای کمک به تسکین علائم خود استفاده می کنند. در مورد رایحه درمانی ، مطالعات اولیه کاملاً مثبت بوده است. بسیاری نشان داده اند که بوی برخی اسانس ها می تواند در کنار درمان سنتی برای درمان اضطراب و استرس عمل کند.

با این حال ، به دلیل بوی ترکیبات ، انجام مطالعات کور و رد تعصبات دشوار است. بنابراین ، بسیاری از بررسی ها در مورد اثرات استرس زا و تسکین دهنده روغنهای اساسی بی نتیجه بوده است.

جالب است که استفاده از روغنهای اساسی در طول ماساژ ممکن است به کاهش استرس کمک کند. اگرچه ممکن است اثرات آن فقط در حین انجام ماساژ باقی بماند.

بررسی اخیر روی بیش از ۲۰۱ مطالعه نشان داد که فقط ۱۰ مورد برای تجزیه و تحلیل قوی هستند. همچنین به این نتیجه رسیدند که رایحه درمانی در درمان اضطراب بی تاثیر است.

سردرد و میگرن

در دهه ۹۰ ، دو مطالعه کوچک نشان داد که مالیدن روغن نعناع و اتانول به پیشانی و شقیقه شرکت کنندگان باعث تسکین سردرد می شود.

شرکت داروسازی شمیم سبز، روغن های طبیعی ، اسانس های طبیعی و بسیاری از داروهای گیاهی دیگری را تولید میکند که راه های درمان بسیار عالی و مفید بدون استفاده به دارو های شیمیایی هستند.

مطالعات اخیر همچنین کاهش سردرد را پس از استفاده از روغن نعناع و اسطوخودوس بر روی پوست مشاهده کرده اند. علاوه بر این ، پیشنهاد شده است که استفاده از مخلوط روغن بابونه و کنجد در معابد ممکن است. سردرد و میگرن را درمان کند. این یک درمان سنتی سردرد فارسی است.

برای آگاهی بیشتر با ما در تماس باشید.
, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
فواید اسانس پرتقال و نحوه استفاده از آن چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
کرم درمان جوش و آکنه چگونه است و چقدر میتواند تاثیر گذار باشد؟

پست های مرتبط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست