داروی گیاهی شمیم سبز | دارو سازی در کرج

 آیا زیتون دم کرده سیر یا سایر روغن های گیاهی خطرناک است؟

 آیا زیتون دم کرده سیر یا سایر روغن های گیاهی خطرناک است؟

 روغن های گیاهی در کرج

بستگی داره چطور درستش کنی اگر حبه های سیر را خواه ناخواه، بدون پوست یا پوست کنده، کامل یا خرد شده به روغن اضافه کنید و بگذارید هفته ها در دمای اتاق بماند، بله، شما با بوتولیسم معاشقه می کنید.

باکتری کشنده کلستریدیوم بوتولینوم در خاک و در رسوبات رودخانه ها و دریاچه ها از جمله مکان های دیگر زندگی می کند. نمی تواند در خشکی شدید یا در هوا زندگی کند، اما در یک محیط مرطوب و بدون هوا (بی هوازی) رشد می کند. و دقیقاً این شرایط می تواند روی سطح یک حبه سیر مرطوب خفه شده در روغن وجود داشته باشد.

باکتری C. botulinum را می توان با حرارت دادن به مدت ۱۰ دقیقه در دمای بالای ۱۷۵ درجه فارنهایت از بین برد، اگرچه هاگ آنها می تواند تا چند دقیقه در دمای ۲۵۰ درجه فارنهایت زنده بماند. اما حتی کشتن هر دو باکتری و هاگ ممکن است خیلی دیر باشد زیرا این خود باکتری ها شرور نیستند.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند.  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

 

این یک نوروتوکسین است که آنها هنگام تکثیر تولید می کنند. سم بوتولینوم یکی از قوی‌ترین سموم شناخته شده است و نمی‌توانیم برای از بین بردن آن به حرارت پخت و پز وابسته باشیم. علائم ناشی از آن بوتولیسم پس از مرگ تعدادی از مردم در آلمان در اواخر قرن هجدهم پس از خوردن سوسیس آلوده نامیده شد. کلمه لاتین برای سوسیس بوتولوس است.

بوتولیسم نادر است، با تنها ۱۰ تا ۳۰ شیوع در سال در ایالات متحده، بنابراین طاعون بوتولین به سختی وجود دارد. اما یک سر سیر فقط ممکن است مقداری باکتری C. botulinum و هاگ در زیر پوستش کمین کرده باشد، جایی که از هوا محافظت شده بود تا زمانی که خود را در یک محیط بدون هوا یافتند، مانند زمانی که در دریای نفت دفن شدند. در آنجا می توانند فعال شوند و عیاشی باروری راه اندازی کنند.  روغن های گیاهی در کرج

 

 

راه حل ایمن

محصولات تجاری با روغن سیر معمولاً بی خطر هستند زیرا حاوی سرکه هستند و باکتری ها نمی توانند در محیط های اسیدی (زیر pH 4.6) زنده بمانند، اگرچه هاگ ها ممکن است قادر به ادامه حیات باشند. اگر مقداری از آن را خریداری می کنید، مطمئن شوید که یک ماده اسیدی روی برچسب ذکر شده است و محصول را چه به شما بگوید یا نه، در یخچال نگهداری کنید.

من با بری هیکمن از شرکت ولی سیر صحبت کردم و فهمیدم که او از اضافه کردن اسیدیته و طعم سرکه خودداری می کند، زیرا ابتدا روغن زیتون خود را با سیر خرد شده دم کرده و سپس کاملاً صاف کرده و تمام سیر و آب آن را دور می اندازد. باکتری ها می توانند رشد کنند و سم خود را تولید کنند. باکتری ها نمی توانند در خود روغن بدون رطوبت تولید مثل کنند.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

 

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
کاهش چربی و لاغری با شمیم سبز
نوشتهٔ بعدی
گیاه شناسی سیر در طب سنتی شمیم سبز

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست