تولید داروهای گیاهی | اسانس های طبیعی

روغن پونه کوهی برای سرماخوردگی و آنفولانزا

روغن پونه کوهی برای سرماخوردگی و آنفولانزا

پونه کوهی برای سرماخوردگی

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

روغن پونه کوهی چیست؟

به عنوان یک مکمل گیاهی، روغن پونه کوهی به دلیل خواص ضد ویروسی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن شناخته شده است. حاوی چندین ترکیب بالقوه شفابخش است، مانند:

  1. کارواکرول
  2. تیمول
  3. ترپینن

مردم به طور سنتی از روغن پونه کوهی برای سلامت تنفسی استفاده می کردند. همچنین به یک درمان جایگزین محبوب برای علائم سرماخوردگی و آنفولانزا تبدیل شده است.

روغن پونه کوهی برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود، اما بسته به علاقه شما می تواند به اشکال مختلف مصرف شود. می توان آن را به عنوان مکمل گیاهی، تنتور یا اسانس خریداری کرد.

می توانید آن را در اکثر فروشگاه های مواد غذایی سالم به عنوان تنتور یا کپسول نرم ژل پیدا کنید. همچنین می توانید آن را به شکل اسانس بسیار غلیظ معطر، فرار (با تمایل به تبخیر) برای استفاده خارجی و رایحه درمانی خریداری کنید.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد تحقیقاتی که در پشت فواید روغن پونه کوهی برای علائم سرماخوردگی و آنفولانزا و نحوه استفاده ایمن از آن وجود دارد بیشتر بدانید.

تولید داروهای گیاهی | اسانس های طبیعی

تولید داروهای گیاهی | اسانس های طبیعی

پژوهش چه می گوید؟

اخیراً چندین مطالعه در مورد فواید روغن گیاهی پونه کوهی برای سلامتی انجام شده است و بیشتر یافته‌ها امیدوارکننده هستند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که اسانس پونه کوهی، به ویژه از برگ های گیاه پونه کوهی، دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است. محققان به استفاده سنتی از روغن پونه کوهی در درمان تب و علائم تنفسی اشاره کردند که هر دو با آنفولانزا مرتبط هستند.

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ نشان داد که اسانس پونه کوهی می تواند ویروس های انسانی و حیوانی را در شرایط آزمایشگاهی مهار کند.

محققان خاطرنشان کردند که این عمل احتمالاً به دلیل کارواکرول، یکی از ترکیبات اصلی در روغن پونه کوهی است. در حالی که کارواکرول به تنهایی در برابر برخی ویروس ها موثرتر بود، روغن پونه کوهی در برابر ویروس های تنفسی مانند ویروس آنفولانزا موثرتر بود.

افراد مبتلا به عفونت های تنفسی فوقانی که در یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ شرکت کردند، از اسپری گلو حاوی روغن پونه کوهی و همچنین اسانس های رقیق شده اکالیپتوس، نعناع فلفلی و رزماری استفاده کردند. روزی ۵ بار به مدت ۳ روز استفاده کردند.

در مقایسه با گروه دارونما، افرادی که از این اسپری استفاده کردند، ۲۰ دقیقه پس از استفاده علائم گلودرد، گرفتگی صدا و سرفه را کاهش دادند.

با این حال، تفاوت عمده ای در علائم بین ۲ گروه پس از ۳ روز درمان وجود نداشت. محققان خاطرنشان کردند که این ممکن است به دلیل بهبود طبیعی علائم در هر دو گروه در طی آن ۳ روز باشد.

علاوه بر این، یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۱۳ نشان داد که روغن پونه کوهی به دلیل اثرات ضد درد آن، درد را در موش‌ها کاهش می‌دهد. این نشان می‌دهد که روغن پونه کوهی ممکن است به علائم دردناک‌تر آنفولانزا، مانند بدن درد یا گلودرد کمک کند، اما مطالعات انسانی بزرگ‌تری مورد نیاز است.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

 

, , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
روغن پونه کوهی آیا ایمن است؟
نوشتهٔ بعدی
آیا روغن بابونه عوارض جانبی دارد؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست