تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

چگونه قد خود را افزایش دهیم: آیا کاری می توانم انجام دهیم؟

چگونه قد خود را افزایش دهیم: آیا کاری می توانم انجام دهیم؟

رژیم و تغذیه

ما محصولاتی را که فکر می‌کنیم برای خوانندگانمان مفید هستند، اضافه می‌کنیم. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. روند ما اینجاست

ژن ها تا حد زیادی تعیین کننده قد شما هستند. شما می توانید با خوردن یک رژیم غذایی متعادل، خواب کافی، فعال ماندن و وضعیت بدنی خوب قد بلندتر شوید، اما هیچ تضمینی وجود ندارد.

عوامل متعددی در قد کلی شما نقش دارند. تصور می شود که عوامل ژنتیکی 60 تا 80 درصد از قد نهایی شما را تشکیل می دهند. عوامل محیطی خاصی مانند تغذیه و ورزش معمولاً درصد باقی مانده را تشکیل می دهند.

بین 1 سالگی تا بلوغ، اکثر افراد هر سال حدود 2 اینچ قد افزایش می‌دهند. هنگامی که بلوغ شروع می شود، ممکن است با سرعت 4 اینچ در سال رشد کنید. با این حال، هر کس با سرعت متفاوتی رشد می کند.

برای دختران، این جهش رشد معمولاً در اوایل سال‌های نوجوانی شروع می‌شود. پسرها ممکن است این افزایش ناگهانی قد را تا پایان نوجوانی تجربه نکنند.

به طور کلی بعد از گذراندن دوران بلوغ، قد شما از بین می رود. این بدان معنی است که به عنوان یک بزرگسال، بعید است که قد خود را افزایش دهید.

با این حال، کارهای خاصی وجود دارد که می‌توانید در طول دوران نوجوانی انجام دهید تا مطمئن شوید که پتانسیل رشد خود را به حداکثر می‌رسانید. شما باید اینها را به عنوان یک بزرگسال ادامه دهید تا بهزیستی کلی را ارتقا دهید و قد خود را حفظ کنید.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

1. رژیم غذایی متعادل داشته باشید

در طول سال های رشد، بسیار مهم است که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید.

رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • میوه های تازه
 • سبزیجات تازه
 • غلات کامل
 • پروتئین ها
 • لبنیات

شما باید غذاهای حاوی:

 • قند
 • چربی های ترانس
 • چربی های اشباع شده

اگر یک بیماری زمینه ای، یا سن بالاتر، با تأثیر بر تراکم استخوان، باعث کاهش قد شما شده و میزان کلسیم دریافتی شما را افزایش می دهد. اغلب توصیه می شود که زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال باید 1200 میلی گرم (میلی گرم) کلسیم در روز مصرف کنند.

ویتامین D همچنین به سلامت استخوان ها کمک می کند. منابع رایج ویتامین D عبارتند از ماهی تن، شیر غنی شده و زرده تخم مرغ. اگر ویتامین D کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، با پزشک خود در مورد مصرف مکمل برای تامین مقدار توصیه شده روزانه خود صحبت کنید.

2. از مکمل ها با احتیاط استفاده کنید

فقط چند مورد وجود دارد که مکمل ها ممکن است برای افزایش قد در کودکان و مبارزه با کوچک شدن در بزرگسالان مسن مناسب باشند.

به عنوان مثال، اگر شرایطی دارید که بر تولید هورمون رشد انسانی (HGH) شما تأثیر می گذارد، پزشک ممکن است مکمل حاوی HGH مصنوعی را توصیه کند.

علاوه بر این، افراد مسن ممکن است بخواهند از مکمل های ویتامین D یا کلسیم برای کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان استفاده کنند.

در تمام موارد دیگر، باید از مکمل هایی که در مورد قد وعده می دهند اجتناب کنید. هنگامی که صفحات رشد شما با هم ترکیب شدند، بدون توجه به اینکه برچسب مکمل چه چیزی را تبلیغ می کند، هیچ شانسی برای افزایش قد وجود ندارد.

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

تولید-داروهای-گیاهی | اسانس-های-طبیعی

3. به میزان مناسب بخوابید

گهگاه کم خوابی در درازمدت روی قد شما تاثیر نمی گذارد. اما اگر در دوران نوجوانی به طور منظم ساعت کمتر از مقدار توصیه شده باشد، ممکن است منجر به عوارض شود.

این به این دلیل است که بدن شما در هنگام خواب HGH ترشح می کند. تولید این هورمون و سایر هورمون‌ها ممکن است کاهش یابد اگر به اندازه کافی چشم‌تان را ببندید.

پیشنهاد شده است که:

نوزادان تا 3 ماهگی روزانه 14 تا 17 ساعت می خوابند.
نوزادان 3 تا 11 ماهه 12 تا 17 ساعت دارند.
کودکان نوپا 1-2 ساله 11-14 ساعت دارند.
کودکان 3-5 ساله 10-13 ساعت وقت دارند.
کودکان 6 تا 13 ساله 9 تا 11 ساعت وقت دارند.
نوجوانان 14 تا 17 ساله 8 تا 10 ساعت وقت دارند.
بزرگسالان 18 تا 64 ساله هفت تا نه ساعت وقت دارند.
افراد مسن 65 ساله و بالاتر هفت تا هشت ساعت وقت دارند.
خواب اضافی حتی ممکن است تولید HGH را افزایش دهد، بنابراین ادامه دهید و این چرت زدن را ادامه دهید.

4. فعال بمانید

ورزش منظم فواید زیادی دارد. ماهیچه ها و استخوان های شما را تقویت می کند، به شما کمک می کند وزن سالمی داشته باشید و تولید HGH را افزایش می دهد.

کودکان در مدرسه باید حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند. در این مدت، آنها باید بر روی موارد زیر تمرکز کنند:

تمرینات تقویتی، مانند فشار یا دراز و نشست.
تمرینات انعطاف پذیری مانند یوگا.
فعالیت های هوازی، مانند تگ بازی، طناب زدن، یا دوچرخه سواری.
ورزش کردن در بزرگسالی فواید خود را نیز دارد.

علاوه بر کمک به حفظ سلامت کلی خود، می تواند به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان نیز کمک کند. این وضعیت زمانی رخ می دهد که استخوان های شما ضعیف یا شکننده می شوند و در نتیجه تراکم استخوان کاهش می یابد. این می تواند باعث “کوچک شدن” شما شود. رژیم و تغذیه

برای کاهش خطر، چندین بار در هفته پیاده روی، بازی تنیس یا تمرین یوگا را امتحان کنید.

آیا واقعاً به کرم دور چشم نیاز دارید؟

5. وضعیت بدنی خوب را تمرین کنید

وضعیت بدنی نامناسب ممکن است باعث شود کوتاهتر از آنچه هستید به نظر برسید. و با گذشت زمان، افتادن یا خمیدگی نیز می تواند بر قد واقعی شما تأثیر بگذارد.

پشت شما باید به طور طبیعی در سه مکان خمیده شود. اگر مرتباً در حال افت یا خمیدگی هستید، این انحناها ممکن است برای سازگاری با وضعیت جدید شما تغییر کنند. این می تواند باعث درد در گردن و کمر شود. رژیم و تغذیه

مهم این است که مراقب نحوه ایستادن، نشستن و خوابیدن خود باشید. در مورد اینکه چگونه می توانید ارگونومی را در برنامه روزانه خود بگنجانید، با پزشک خود صحبت کنید. بسته به نیاز شما، میز ایستاده یا بالش مموری فوم ممکن است تمام چیزی باشد که برای اصلاح وضعیت بدن شما لازم است.

همچنین می توانید تمریناتی را که برای بهبود وضعیت بدن در طول زمان طراحی شده اند، انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به ایجاد یک برنامه ورزشی که برای شما مناسب است کمک کنند.

آنچه باید در مورد اسانس لیمو بدانید!

6. از یوگا برای به حداکثر رساندن قد خود استفاده کنید

اگر تمرینات وضعیت بدن هدف شما نیست، یوگا را امتحان کنید. این تمرین کل بدن می تواند ماهیچه های شما را تقویت کند، بدن شما را تراز کند و به وضعیت بدن شما کمک کند. این به شما کمک می کند قد بلندتر بمانید. رژیم و تغذیه

می توانید یوگا را در راحتی در خانه خود یا در یک محیط گروهی در سالن ورزشی یا استودیو محلی خود تمرین کنید.

برخی از ژست های محبوب برای بهبود وضعیت بدن عبارتند از:

 • ژست کوه
 • ژست کبرا
 • ژست کودک
 • ژست جنگجو دوم
نتیجه چیست؟

در بیشتر موارد، زمانی که بلوغ به پایان می رسد، به اوج قد خود می رسید. اگرچه کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفظ این قد در بزرگسالی انجام دهید، اما روزهای رشد شما بسیار عقب مانده است. رژیم و تغذیه

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

 

, , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
شرایط سلامتی چقدر می تواند در رشد بدن انسان تاثیر بگذارد؟
نوشتهٔ بعدی
روغن جلبک چیست و چرا مردم آن را مصرف می کنند؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست