اسانس های ظبیعی | داروی گیاهی شمیم سبز | دارو سازی در کرج

فواید روغن رز را بخوانید

فواید روغن رز را بخوانید

فواید روغن رز شمیم سبز

میل جنسی را تحریک می کند

دو مطالعه نشان داده است که استنشاق روغن گل رز باعث افزایش میل جنسی و رضایت جنسی در مردان و به میزان کمتری در زنان می شود. یک مطالعه منبع معتبر شامل شرکت کنندگان مرد مبتلا به یک اختلال افسردگی اساسی بود که داروهای ضد افسردگی مصرف می کردند، و منبع مورد اعتماد دیگر شامل شرکت کنندگان زن با همان اختلال و همچنین داروهای ضد افسردگی بود.

محققان بر این باورند که ترشح دوپامین در مغز، یک محرک شناخته شده، ممکن است باعث افزایش میل جنسی شود، در حالی که به طور همزمان علائم افسردگی را کاهش می دهد.

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند.  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

علائم افسردگی را کاهش می دهد

تعدادی از مطالعات بالینی نشان داده اند که روغن گل رز به بهبود علائم افسردگی کمک می کند. در مطالعه ای در سال ۲۰۱۲، گروه کوچکی از زنان پس از زایمان تحت درمان افسردگی قرار گرفتند.

یک گروه علاوه بر درمان‌های پزشکی مرسوم، رایحه‌درمانی نیز دریافت کردند. زنانی که از آروماتراپی استفاده می کردند نسبت به زنانی که به تنهایی از داروهای معمولی استفاده می کردند به طور قابل توجهی بهبود یافتند.

مطالعات همچنین نشان داده اند که روغن گل رز باعث تحریک ترشح ماده شیمیایی دوپامین می شود. محققان بر این باورند که این ماده شیمیایی نقش اساسی در کمک به تسکین علائم افسردگی دارد.

کارشناسان تحقیقاتی به منبع معتبر توصیه می کنند که برای درمان افسردگی به جای استنشاق، ماساژ رایحه درمانی را انتخاب کنید. ممکن است هشت جلسه هفتگی طول بکشد تا متوجه تغییر علائم افسردگی شوید، بنابراین ممکن است نیاز به کمی صبر داشته باشید.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

نحوه استفاده از روغن گل رز

روغن گل رز معمولاً بسیار گران است و بسیار قوی است. چه قصد استنشاق یا استفاده از آن را روی پوست خود دارید، باید رقیق شود.

برای تهیه حمام با روغن گل رز، ۱۰ قطره اسانس گل رز را به روغن حامل بریزید، سپس به وان گرم اضافه کنید. اسانس ها را باید همیشه قبل از افزودن به آب در روغن حامل رقیق کرد.
برای تهیه حمام پا، چند قطره روغن گل رز رقیق شده را به حمام پا اضافه کنید و پاهای خود را به مدت ۱۰ دقیقه خیس کنید.

برای درمان اضطراب، استرس یا افسردگی، می توانید روغن گل رز را با استفاده از دیفیوزر استنشاق کنید یا آن را به آرامی روی سینه، گردن و مچ دست خود بمالید. حتما قبل از تماس با پوست آن را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل، بادام یا جوجوبا مخلوط کنید. همچنین ممکن است از ماساژ روغن گل رز بهره مند شوید که در آن اسانس گل رز به روغن ماساژ حامل اضافه می شود.

قبل از استفاده از هر گونه درمان جایگزین یا مکمل، با پزشک خود در مورد شرایط پزشکی فعلی، تداخلات دارویی احتمالی یا عوارض جانبی صحبت کنید.

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نکاتی که در استفاده ار روغن گل رز باید بدانید
نوشتهٔ بعدی
فواید روغن رز

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست