اسانس های ظبیعی | داروی گیاهی شمیم سبز | دارو سازی در کرج

فواید مصرف سیر را بخوانید

فواید مصرف سیر را بخوانید

فواید مصرف سیر

در یک متاآنالیز ۹ کارآزمایی تصادفی شده (N=363)، مصرف سیر به طور قابل توجهی غلظت پروتئین واکنشی C (CRP) را به میزان ۰.۸ میلی گرم در دسی لیتر کاهش داد (۹۵% فاصله اطمینان (CI)، ۱.۵- تا ۰.۱-؛ P=0.02). دوزهای ۱۲۰۰ میلی گرم در روز سیر یا بیشتر به طور قابل توجهی CRP را به میزان ۰.۸۲ میلی گرم در دسی لیتر کاهش داد (۹۵% فاصله اطمینان (CI)، ۱.۰۲- تا ۰.۶۲-؛ P<0.001). در مطالعات با CRP پایه ۲ میلی گرم در دسی لیتر یا بیشتر، سیر CRP را ۲.۴۴ میلی گرم در دسی لیتر کاهش داد (۹۵% فاصله اطمینان (CI)، ۴.۰۲- تا ۰.۸۷-؛ P=0.002). (تقی زاده ۲۰۱۹)

عصاره سیر ۴۰۰ میلی گرم دو بار در روز به مدت ۸ هفته باعث کاهش التهاب شد که با IL-6، CRP و نرخ رسوب گلبول قرمز (ESR) در ۴۲ بیمار تحت دیالیز صفاقی اندازه گیری شد. که معیارهای ورود را برآورده کردند و مکمل ادویه خوراکی را برای آرتریت روماتوئید بررسی کردند.

مطالعه‌ای که سیر را ارزیابی کرد دوسوکور بود و قرص‌های سیر ۱ گرمی (معادل ۲.۵ گرم سیر تازه/نصف حبه) یا دارونما به مدت ۸ هفته در ۷۰ بزرگسالی که در حال حاضر با داروهای ضد خونی مرسوم اصلاح‌کننده بیماری مصنوعی درمان می‌شدند، تجویز شد. در مقایسه با دارونما، سیر ۴ مورد از ۷ معیار پیامد را به طور قابل توجهی بهبود بخشید (P=0.018 تا P<0.001)، از جمله امتیاز فعالیت بیماری ESR، تعداد مفصل حساس، درد، و پروتئین

طب سنتی شمیم دارای مجوز تولید داروهای گیاهی و اسانس های طبیعی می باشند.  که شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

فعالیت ضد میکروبی

اثرات ضد باکتریایی سیر بیشتر به ترکیب آلیسین نسبت داده می شود. سیر در برابر طیف وسیعی از باکتری های گرم مثبت، باکتری های گرم منفی و گونه های قارچی فعالیت خود را نشان داده است.

برای راهنمایی بیشتر با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید.

داده های حیوانی و آزمایشگاهی

سیر در شرایط آزمایشگاهی هلیکوباکتر پیلوری را مهار کرد (لیو ۲۰۱۰) و فعالیت مهاری را علیه سودوموناس آئروژینوزا و کاندیدا تروپیکالیس در شرایط آزمایشگاهی و در مدل‌های حیوانی نشان داده است. (روشان ۲۰۱۸) در یک مطالعه آزمایشگاهی، چندین ترکیب تیوآلیل از سیر فعالیت خود را علیه ژیاردیا دئودنالیس نشان دادند.

در مدل موش کیست هیداتید، عصاره متانولی A. sativum به مدت ۳۰ روز باعث کاهش تعداد کیست‌های هیداتیک و همچنین اندازه و وزن بزرگ‌ترین کیست شد.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

 

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
گیاه شناسی سیر در طب سنتی شمیم سبز
نوشتهٔ بعدی
داده های بالینی اثرات سیر بر روی بدن انسان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست