درمان با مکمل های غذایی

مکمل های غذایی

مکمل های غذایی چیست؟

درمان با مکمل های غذایی

مدت زمان مطالعه: ۷ دقیقه

افزودن هر چیزی به رژیم غذایی معمولی خود برای بهبود سلامت یا بهبودی یک مکمل غذایی محسوب می شود. مکمل های غذایی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. ویتامین ها
 2. مواد معدنی
 3. گیاهان

مکمل های غذایی را می توان از فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های مواد غذایی سالم و داروخانه ها خریداری کرد. مکمل های غذایی انواع مختلفی دارند:

 1. قرص
 2. کپسول
 3. مایعات
 4. میله های جایگزین غذا
 5. کلوچه ها
 6. پودرها
 7. اکسیرها
 8. چای ها

بررسی ملی سلامت و تغذیه، استفاده گسترده از مکمل های ویتامین را توصیه می کند.

درمان با مکمل های غذایی

درمان با مکمل های غذایی

 

طب سنتی شمیم با توجه به پشتوانه علم کهن و با توجه به نگاه طب کل نگر و طب اخلاطی و  درمان با مکمل های غذایی  را با رویکرد خاص خود. به طور کامل درمان کرده و شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

علاوه بر مولتی ویتامین ها، بسیاری از مکمل های غذایی نیازهای خاص و گروه های سنی را هدف قرار می دهند. اما تمام نیازهای غذایی فرد را می توان با داشتن یک رژیم غذایی متعادل تامین کرد.

برخی از افرادی که ممکن است به مکمل های غذایی خاص نیاز داشته باشند عبارتند از:

 • زنان باردار یا شیرده.
 • بچه های جوان.
 • گیاهخواران و وگان ها.
 • افرادی که از الکل سوء استفاده می کنند.
 • افرادی که بیمار یا ضعیف هستند.
 • زنان یائسه.

مصرف دوزهای سنگین مکمل های غذایی موثر نبوده است. در واقع، می تواند سمی باشد. مؤسسه ملی سلامت مکمل رژیم غذایی با ویتامین ها یا مواد مغذی فراتر از مقدار توصیه شده روزانه (RDA) را توصیه نمی کند.

همیشه قبل از مصرف هر گونه مکمل غذایی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. برخی از مکمل ها ممکن است با داروهای تجویزی که ممکن است مصرف می کنید تداخل داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر اسطوخودوس بر روی درمان بیماری ها
درمان با مکمل های غذایی

درمان با مکمل های غذایی

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم شبیه به خواب است که در آن ذهن در حالت تغییر یافته و آرام قرار دارد. هنگامی که تحت هیپنوتیزم است، ذهن همچنان می تواند به خاطرات، احساسات و سایر افکار دسترسی داشته باشد. برای مواردی مانند ترک عادت های بد، کنترل درد، مدیریت استرس و بسیاری از شرایط سلامتی دیگر استفاده می شود.

برخی از افراد سالم روانی را نمی توان هیپنوتیزم کرد، برخی دیگر پذیرای این نوع درمان هستند. اما اگر فرد بخواهد هیپنوتیزم نشود، هیپنوتیزم کارساز نخواهد بود و موضوع هیپنوتیزم می تواند هر زمان که بخواهد آن را قطع کند. هیپنوتیزم نیاز به اعتماد و تخیل دارد.

هنگام هیپنوتیزم، ضربان قلب شما ممکن است کاهش یابد، دمای بدن ممکن است تغییر کند و جریان خون در مناطق خاصی تغییر کند. حالت آرامش عمیق می تواند توجه را از درد و سایر محرک های منفی منحرف کند. هیپنوتیزم حتی می تواند به عنوان مسکن در برخی از جراحی ها مانند جراحی دندان استفاده شود.

هیپنوتیزم را می توان برای بسیاری از موقعیت ها استفاده کرد مانند:

 1. کاهش درد
 2. ترک سیگار
 3. کاهش اضطراب
 4. درمان افسردگی
 5. غلبه بر ترس یا فوبیا

هیپنوتیزم و بازیابی حافظه

استفاده از هیپنوتیزم برای استخراج خاطرات پنهان یا مبهم ممکن است قابل اعتماد نباشد. اگرچه این باور عمومی وجود دارد که هیپنوتیزم خاطرات دقیقی را ایجاد می کند. محققان دریافتند که هیپنوتیزم به عنوان یک روش بازیابی حافظه به خوبی کار نمی کند.

علاوه بر این، افرادی که هیپنوتیزم شده‌اند، احساس می‌کنند که خاطراتشان دقیق است و این امر به تداوم خاطرات نادرست کمک می‌کند.

طب سنتی شمیم با توجه به پشتوانه علم کهن و با توجه به نگاه طب کل نگر و طب اخلاطی و درمان با مکمل های غذایی را با رویکرد خاص خود. به طور کامل درمان کرده و شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

, , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چه چیزی باعث سفیدی مو می شود؟
نوشتهٔ بعدی
۹ راه طبیعی برای تسکین درد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست