9 راه طبیعی برای تسکین درد

9 راه طبیعی برای تسکین درد چیست؟

مسکن طبیعی برای انواع درد

مدت زمان مطالعه: 16 دقیقه

داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن و استامینوفن مسکن های موثری هستند، اما مصرف طولانی مدت آن می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. داروهای تجویزی ممکن است اعتیادآور باشند و حتی عوارض جانبی بیشتری داشته باشند.

بهترین راه های طبیعی برای تسکین درد چیست؟

صدها سال است که مردم از اسانس ها، گیاهان دارویی و درمان های جایگزین به عنوان مسکن های طبیعی استفاده می کنند.

محققان این گزینه‌ها را به‌طور کامل بررسی نکرده‌اند، اما برخی شواهد نشان می‌دهند که درمان‌های خاصی می‌توانند کمک کنند، و بسیاری از مردم آن‌ها را مفید می‌دانند.

طب سنتی شمیم با توجه به پشتوانه علم کهن و با توجه به نگاه طب کل نگر و طب اخلاطی و  مسکن طبیعی برای انواع درد  را با رویکرد خاص خود. به طور کامل درمان کرده و شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

در این مقاله به 9 مسکن طبیعی و علم پشت سر آنها می پردازیم. برای یادگیری نحوه مدیریت درد به طور طبیعی و بدون تکیه بر داروهای مسکن بدون نسخه، ادامه مطلب را بخوانید.

1. اسانس اسطوخودوس

اسانس اسطوخودوس ممکن است به طور طبیعی به تسکین درد کمک کند. مردم از روغن اسطوخودوس برای تسکین درد، کمک به خواب و کاهش اضطراب استفاده می کنند.

یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال 2012 نشان داد که استنشاق روغن اسطوخودوس ممکن است درد مرتبط با سردردهای میگرنی را در مقایسه با دارونما تسکین دهد.

برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که روغن اسطوخودوس دارای اثرات تسکین دهنده درد، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در حیوانات است.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در حال حاضر ترکیبات و دوزهای اسانس را تنظیم نمی کند، بنابراین از آنها با احتیاط استفاده کنید. همیشه قبل از استفاده از هر روغن ضروری جدید با پزشک صحبت کنید.

روغن های ضروری را مصرف نکنید، زیرا ممکن است سمی باشند. اگر روغن را به صورت موضعی استفاده می کنید، همیشه آن را در روغن حامل رقیق کنید. در اینجا درباره روغن های حامل بیشتر بدانید.

مردم می توانند از میان طیف وسیعی از اسانس های اسطوخودوس به صورت آنلاین انتخاب کنند.

2. اسانس رزماری

رزماری اسانس دیگری است که ممکن است درد را تسکین دهد.

برخی از محققان بیان می‌کنند که گیاه رزماری Rosmarinus officinalis L. ممکن است به درمان سردرد، درد عضلانی و استخوانی و تشنج کمک کند. رزماری همچنین ممکن است التهاب را کاهش دهد، عضلات صاف را شل کند و حافظه را تقویت کند.

اسانس ها را در یک روغن حامل مانند روغن زیتون رقیق کنید. برای هر اونس روغن حامل از سه تا پنج قطره اسانس استفاده کنید.

محققان پیشنهاد می کنند که این گیاه روی گیرنده هایی در مغز به نام گیرنده های مواد افیونی که با احساس درد درگیر هستند، عمل می کند. یک کارآزمایی بالینی در سال 2013 نشان داد که روغن رزماری درد را در افرادی که ترک تریاک دارند کاهش می دهد.

مردم می توانند از میان طیف وسیعی از اسانس های رزماری به صورت آنلاین انتخاب کنند.

3. اسانس نعناع فلفلی

روغن نعناع از گیاه Mentha piperita L. به دست می آید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که گیاه نعناع دارای اثرات ضد التهابی، ضد میکروبی و تسکین دهنده درد است. ترکیبات فعال روغن نعناع شامل کارواکرول، منتول و لیمونن است.

مردم اغلب از اسانس نعناع رقیق شده به عنوان یک درمان موضعی استفاده می کنند، به این معنی که روغن رقیق شده را در ناحیه ای که احساس درد یا درد دارد می مالند.

یک بررسی در سال 2015 اشاره می کند که مردم به طور سنتی از نعناع برای تسکین اسپاسم دردناک و مشکلات مرتبط با آرتریت استفاده می کردند.

محققان همچنین گزارش دادند که استفاده از روغن نعناع روی شقیقه ها و پیشانی ممکن است درد سردرد تنشی را تسکین دهد.

از قرار دادن روغن نعناع روی پوست شکسته خودداری کنید. این می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود، بنابراین قبل از استفاده از روغن نعناع فلفلی در ناحیه دردناک یک آزمایش نقطه ای انجام دهید. از روغن نعناع در اطراف کودکان استفاده نکنید.

مردم می توانند از میان طیف وسیعی از روغن های نعناع به صورت آنلاین انتخاب کنند.

طب سنتی شمیم با توجه به پشتوانه علم کهن و با توجه به نگاه طب کل نگر و طب اخلاطی و  مسکن طبیعی برای انواع درد  را با رویکرد خاص خود. به طور کامل درمان کرده و شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

4. اسانس اکالیپتوس

اسانس نهایی در این لیست از راه های طبیعی برای تسکین درد، روغن اکالیپتوس است. این داروی گیاهی از گیاه اکالیپتوس ممکن است به کاهش درد، تورم و التهاب در بدن کمک کند.

یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که استنشاق روغن اکالیپتوس در مقایسه با روغن بادام درد را تسکین می دهد. شرکت کنندگان روغن اکالیپتوس را به مدت 30 دقیقه در روز به مدت 3 روز استنشاق کردند. همه آنها پس از جراحی تعویض زانو در حال نقاهت بودند.

از روغن اکالیپتوس در اطراف کودکان یا حیوانات خانگی استفاده نکنید. اکالیپتوس می تواند باعث آسم شود. مهم است که قبل از استفاده موضعی آن را در روغن حامل رقیق کنید.

همچنین، بنابراین اکالیپتوس را در ملاء عام پخش نکنید. اسانس اکالیپتوس اگر فردی آن را ببلعد سمی است. برای اطمینان از عدم واکنش پوست به اکالیپتوس که به صورت موضعی استفاده می شود، یک بررسی نقطه ای انجام دهید.

مردم می توانند از میان طیف وسیعی از اسانس های اکالیپتوس به صورت آنلاین انتخاب کنند.

5. میخک

مردم به طور سنتی از میخک، از گیاه Eugenia caryophyllata، به عنوان یک درمان خانگی برای تسکین درد دندان استفاده می کردند.

یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که ژل میخک به اندازه ژل بنزوکائین موثر است، ژل موضعی که دندانپزشکان اغلب برای کاهش درد سوزن استفاده می کنند.

محققان از میخک، ژل بنزوکائین یا دارونما در داخل دهان شرکت کنندگان استفاده کردند. آنها سطوح پایین‌تری از درد را با ژل‌های میخک و بنزوکائین گزارش کردند، اما با دارونما نه.

تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم میخک چگونه می تواند انواع دیگر دردها را تسکین دهد.

محققان همچنین بر این باورند که میخک می تواند فعالیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد قارچی و ضد ویروسی داشته باشد.

مردم می توانند از میان طیف وسیعی از روغن های میخک به صورت آنلاین انتخاب کنند.

پیشنهاد مطالعه: فواید و کاربردهای گیاه اکالیپتوس چیست؟

6. کپسایسین

مردم همچنین از کپسایسین موجود در فلفل چیلی برای تسکین درد طبیعی استفاده می کنند. این ماده زمانی که فرد آن را به صورت موضعی استفاده می کند می تواند باعث سوزش خفیف یا سوزن سوزن شدن شود.

مطالعه‌ای در سال 2011 به نقش مهمی که کرم‌ها و چسب‌های موضعی کپسایسین در مدیریت درد دارند اشاره می‌کند. بسیاری از محصولات تسکین دهنده درد حاوی کپسایسین هستند.

محققان هنوز مطمئن نیستند که چرا درد را تسکین می دهد، اما برخی معتقدند که با کار بر روی الیاف گیرنده درد، حساسیت پوست به درد را کاهش می دهد. اینها اعصابی هستند که سیگنال های درد را حمل می کنند.

مردم می توانند طیف وسیعی از کرم های کپسایسین را به صورت آنلاین پیدا کنند.

7. زنجبیل

خوردن زنجبیل ممکن است بهبودی را تسریع کند و التهاب را پس از ورزش کاهش دهد.
زنجبیل یا Zingiber officinale ریشه ای است که به عنوان یک مسکن طبیعی نویدبخش است.

یک بررسی سیستماتیک در سال 2015 نشان داد که مصرف 2 گرم زنجبیل در روز باعث کاهش درد عضلانی ناشی از ورزش مقاومتی و دویدن در زمانی که افراد حداقل 5 روز آن را مصرف می کردند، کاهش یافت.

محققان همچنین پیشنهاد می کنند که زنجبیل ممکن است بهبودی را تسریع کند و التهاب مربوط به ورزش را کاهش دهد.

سعی کنید با اضافه کردن زنجبیل خام به اسموتی ها یا چای، زنجبیل را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مردم همچنین می توانند از مکمل های زنجبیل استفاده کنند که در فروشگاه های بهداشتی و آنلاین موجود است. با این حال، ماده طبیعی و تازه ممکن است سالم تر باشد.

همیشه قبل از مصرف هر مکمل جدیدی با پزشک صحبت کنید. مکمل های غذایی می توانند عوارض جانبی داشته باشند و ممکن است با داروهای موجود تداخل داشته باشند.

طب سنتی شمیم با توجه به پشتوانه علم کهن و با توجه به نگاه طب کل نگر و طب اخلاطی و  مسکن طبیعی برای انواع درد  را با رویکرد خاص خود. به طور کامل درمان کرده و شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

8. تب دار

فلفل که به آن پر یا دکمه لیسانس نیز می گویند، یک گیاه دارویی است. مصارف سنتی شامل درمان تب، سردردهای میگرنی، آرتریت روماتوئید، دندان درد و معده درد و همچنین افزایش شیر مادر است.

فلفل حاوی ترکیباتی است که ممکن است التهاب و اسپاسم عضلانی را کاهش دهد. برخی از محققان بر این باورند که ترکیبات فعال کلیدی شامل لاکتون های سسکوی ترپن و فلاونوئیدها هستند.

بنیاد میگرن آمریکا بیان می‌کند که نتایج متفاوتی در مورد تأثیر تب بر وجود دارد، اما احتمالاً برای پیشگیری از سردردهای میگرنی مفید است.

یک بررسی تحقیقاتی در سال 2011 به این نتیجه رسید که گل ها و برگ های تب دار دارای خواص ضد درد یا تسکین درد هستند.

تب می تواند عوارض جانبی مانند درد شکم، حالت تهوع، استفراغ و افزایش خطر خونریزی ایجاد کند. بنابراین، مهم است که قبل از امتحان تب با یک پزشک صحبت کنید.

9. زردچوبه

کورکوما، ماده فعال ادویه زردچوبه، دارای خواص تسکین دهنده درد است.

یک مطالعه کوچک در سال 2014 نشان داد که عصاره کورکوما به اندازه ایبوپروفن برای مدیریت درد در درمان استئوآرتریت زانو زمانی که فرد آن را به مدت 4 هفته مصرف کند، موثر است.

زردچوبه همچنین یک داروی گیاهی رایج برای کاهش التهاب است. برای گنجاندن زردچوبه به شکل طبیعی آن در رژیم غذایی، سعی کنید آن را به کاری، اسموتی ها یا آب میوه ها اضافه کنید.

طب سنتی شمیم با توجه به پشتوانه علم کهن و با توجه به نگاه طب کل نگر و طب اخلاطی و  مسکن طبیعی برای انواع درد  را با رویکرد خاص خود. به طور کامل درمان کرده و شاهد این ادعا عزیزانی هستند که با اعتماد به طب سنتی ایرانی روند درمانی خود را انجام دادند.

مردم همچنین می توانند مکمل های زردچوبه را به صورت آنلاین خریداری کنند.

برای مشاهده و یا عضویت صفحه اینستاگرام طب سنتی شمیم سبز اینجا را کلیک کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر با متخصصان ومشاوران ما تماس بگیرید.

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مکمل های غذایی
نوشتهٔ بعدی
3 راه طبیعی برای تسکین درد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست