عوارض عرق کاسنی و موارد منع مصرف آن

عرق کاسنی کهبه عنوان یکی از درمان‌های طبیعی برای برطرف کردن برخی از مشکلات زیبایی و سلامتی مورد استفاده قرارگرفته می شود.با این حال، همانطور که هر ماده دارویی دیگری، عوارض جانبی و مضراتی نیز می‌تواند باشد این گیاه نیز مضراتی را به همراه دارد .

این گیاه دارای ویژگی‌های ضد التهابی و… است که می‌تواند در درمان مشکلات پوستی، عفونت‌های دستگاه گوارش و حتی درمان بعضی از بیماری‌های التهابی کاربرد داشته باشد.در ادامه به بررسی عوارض و مضرات عرق کاسنی و موارد منع مصرف آن می‌پردازیم.

موارد منع مصرف:

اولین عارضه جانبی که می‌تواند در اثر مصرف زیاد عرق کاسنی رخ دهد، ممکن است حساسیت‌های پوستی باشد. گاهی اوقات افرادی که حساسیت پوستی دارند، با مصرف عرق کاسنی ممکن است با تحریک پوست و آلرژی‌های پوستی مواجه شوند. این آلر1زی ها می‌توانند از خارش، قرمزی، تورم و کهیر خوردگی پوست باشد.

 

خرید بهترین عرقیجات در : اسانس طبیعی شمیم سبز

 

دیگر عارضه جانبی ممکن است تحریک سیستم گوارشی باشد. مصرف افراطی عرق کاسنی می‌تواند باعث  آسیب به دستگاه گوارش شود. ممکن است از علائمی مانند اسهال، دل درد، استفراغ و سوزش شکم رنج ببرند.

عرق کاسنی به دلیل داشتن اثرات تنش زای آنتی‌اَنتیکولینرژیک ممکن است در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی نیز عارضه‌های منفی داشته باشد. مصرف این گیاه ممکن است باعث افزایش ضربان قلب، افت فشارخون و افزایش خطر ابتلا به سکته قلبی شود.

همچنین، افرادی که دارای  چربی و کلسترول خون هستند نیز باید از مصرف عرق کاسنی پرهیز کنند زیرا این گیاه ممکن است باعث افزایش مقدار کلسترول خون شود و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد.

در نهایت، مصرف عرق کاسنی در بارداری و شیردهی نیز ممنوع است. ترکیبات موجود در این گیاه ممکن است باعث تحریک رحم و  سقط جنین شود. همچنین، اجزای موجود در عرق کاسنی ممکن است به صورت انتقالی از طریق شیر مادر به نوزاد برسد و بر رشد و تکامل آن تاثیر منفی بگذارد.

 

نتیجه گیری:

در نتیجه، مصرف عرق کاسنی باید با دقت و توجه به موارد منع مصرف آن صورت پذیرد. افرادی که مبتلا به حساسیت‌های پوستی، مشکلات گوارشی، بیماری‌های قلبی هستند و افراد باردار و شیرده ، باید از مصرف عرق کاسنی پرهیز کنند تا از عوارض جانبی و مضرات آن جلوگیری کنند.

 

✅ برای ارتباط با  شمیم سبز کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید